Accions del document

Professorat

Comparteix Share
(Aquesta pàgina s'actualitzarà a cada nova incorporació i/o baixa)

Atenent l'orientació professional del títol i l'elevat nombre de crèdits en règim de pràctiques i taller/laboratori que s'hi imparteixen, gran part dels professors de l'ETSAV compatibilitzen l'exercici de la docència amb la seva activitat professional, cosa que garanteix la introducció d'aspectes reals de l'entorn econòmic, social i professional en les activitats formatives dels estudiants.

Dels 110 professors de la plantilla (dades referides al Qm de tardor 2012-2013), 55 ho són en règim de Professor Associat. Aquesta figura contractual està conformada per professionals de reconeguda competència que han acreditat l'exercici de la seva especialitat fora de la universitat i que poden transmetre-la a través de les seves tasques docents. La resta de professors, segueixen la carrera acadèmica i la compatibilitzen amb activitats de recerca i/o de transferència de tecnologia. D'aquests, 9 són Catedrátics d'Universitat; 20 Titulars d'Universitat; 10 Titulars d'Escola Universitària; 4 Agregats, 2 Col·laboradors fixos i 2 lectors. 24 membres del PDi són dones.


Avís legal

Claudi Aguiló
Professor Associat
Departament de Construcció Arquitectònica I
claudi@dataAE.com

ClaudiAguilo.jpg

Genis Avila
Professor Ajudant
Departament de Expressió Gràfica Arquitectònica I
genis.avila@cairat.upc.edu


GenisAvila.jpg
Berta Bardí
Professora Associada
Departament de Projectes Arquitectònics
bertabardi@coac.net

BertaBardi.jpg

Enric Batlle
Professor Titular d'Universitat
Departament d'Urbanisme i Ordenació del Territori
batlleiroig@batlleiroig.com

EnricBatlle.jpg

Luis Beriain
Professor Associat
Departament de Projectes Arquitectònics
luis.beriain@coac.net
LuisBeriain.jpg
Joan Ramon Blasco
Professor Titular d'Escola Universitària
Departament d'Estructures a l'Arquitectura
joan.ramon.blasco@upc.edu

fotoMostra

Arcadi de Bobes
Professor Titular d'Escola Universitària
Departament de Construccions Arquitectòniques I
arcadio.de.bobes@upc.edu

ArcadiDeBobes.jpg

Dionís Boixader
Professor Titular d'Universitat
Departament de Matemàtiques i Informàtica a l'Arquitectura
dionis.boixader@upc.edu


DionisBoixader.jpg


Guillem Bosch
Professor Associat
Departament d'Expressió Gràfica Arquitectònica I
guillembf@gmail.com

GuillemBosch.jpg

Eduard Bravo
Professor Titular d'Universitat
Departament Física i Enginyeria Nuclear
eduardo.bravo@upc.edu

Lluis Bravo
Professor Titular d'Universitat
Departament Expressió Gràfica Arquitectònica
lluis.bravo@upc.edu

Robert Brufau
Professor Titular d'Universitat
Departament Estructures a l'Arquitectura

Ignacio Costales
Professor Associat
Departament d'Estructures a l'Arquitectura
ncostales@bomainpasa.com

Albert Cuchí
Professor Titular d'Universitat
Departament  de Construccions Arquitectòniques I
albert.cuchi@upc.edu

Jose Ramon Fernández Mira
Professor Titular d'Escola Universitària
Departament d'Expressió Gràfica Arquitectònica I
jose.ramon.fernandez@upc.edu


JRFernandez.jpg

Antonio Font
Catedràtic d'Universitat. Professor Emèrit 
Departament d'Urbanisme i Ordenació del Territori
antonio.font@upc.edu

Pere Fuertes
Professor Agregat
Departament de Projectes Arquitectònics
pere.fuertes@upc.edu

PereFuertes.jpg

Josep M. Garcia-Fuentes
Professor Ajudant Doctor
Departament de Composició Arquitectònica
jose.maria.garcia-fuentes@upc.edu
JosepMGarcia.jpg
Pablo Garrido
Professor Associat
Departament de Construccions Arquitectòniques I
pablo.garrido@upc.edu
PabloGarrido.jpg
Xavier Gimferrer
Professor Associat
Departament d'Estructures a l'Arquitectura
xavier.gimferrer@upc.edu


Manel González
Professor Associat
Departament de Construccions Arquitectòniques I
manel.gonzalez.solanes@upc.edu
ManelGonzalez.jpg
Manel Guardia
Professor Titular d'Universitat
Departament de Composició Arquitectònica
manel.guardia@upc.edu


ManuelGuardia.jpg

Carles Llop
Professor Titular d'Universitat
Departament d'Urbanística i Ordenació del Territori 
cllop@coac.net
CarlesLlop.jpg
Carlos Marcos
Professor Associat
Departament de Projectes Arquitectònics
cmarcos@coac.net
CarlesMarcos.jpg
Francisco Martínez
Professor Agregat
Departament d'Expressió Gràfica Arquitectònica
francisco.martinez@upc.edu
FranciscoMartinez.jpg
Ignacio Martínez
Professor Associat
Departament de projectes Arquitectònics
ignacio@mv-arquitectos.com
IgnacioMartinez.jpg
Enric Massip-Bosch
Professor Associat
Departament de Projectes Arquitectònics
emb.st@coac.net
EnricMassip.jpg
Xavier Matilla
Professor Associat
Departament d'Urbanística i Ordenació del Territori
xavimatilla@coac.net
XavierMatilla.jpg
Antonio Millán
Catedràtic d'Universitat
Departament d'Expressió Gràfica Arquitectònica
antonio.millan@upc.edu
AntonioMillan.jpg
Oriol Muntané
Professor Associat
Departament de Construccions Arquitectòniques I
omr@coac.net


OriolMuntane.jpg


Sílvia Musquera
Professora Associada
Departament de Projectes Arquitectònics
silvia@3carme33.com
José Luis Oyón
Catedràtic d'Universitat
Departament d'Urbanisme
jose.luis.oyon@upc.edu




Anna Pagès-Ramon
Professora ajudant
Departament de Construccions Arquitectòniques I
anna.pages@upc.edu



Jordi Parcerisas
Professor Associat
Departament de Projectes Arquitectònics
parcerisas@coac.es
JordiParcerisas.jpg
Antoni Paricio
Professor Titular d'Universitat
Departament de Construccions Arquitectòniques I
antoni.paricio@upc.edu
AntoniParicio.jpg
Lluís Parramón
Professor Associat
Departament de Construccions Arquitectòniques I
lluis.parramon@upc.edu
LluisParramon.jpg
Jordi Payola
Professor Associat
Departament d'Estructures a l'Arquitectura
jordi.payola@upc.edu
Josep Ricart
Professor Associat
Departament de Projectes Arquitectònics
jricart@harquitectes.com
JosepRicart.jpg
Manuel Sanchez-Villanueva
Professor Associat
Departament de Projectes Arquitectònics

manuel@hazarquitectura.com









Ramon Sastre
Catedràtic d'Universitat
Departament de Construccions Arquitectòniques I
ramon.sastre@upc.edu
RamonSastre.jpg
Roger Sauquet
Professor Ajudant Doctor
Departament de Projectes Arquitectònics
roger-joan.sauquet@upc.edu

fotoMostra

Joan Solà
Professor Associat
Departament d'Urbanisme i Ordenació del Territori
joan.sola-font@upc.edu


JoanSola.jpg


Santi Soto
Professor Associat
Departament de Projectes Arquitectònics
santisoto@coac.net

SantiSoto.jpg

Adolf Sotoca
Professor Agregat
Departament d'Urbanística i Ordenació del Territori
adolf.sotoca@upc.edu

AdolfSotoca.jpg

Josep Antoni Tribó
Professor Titular d'Escola Univesitària
Departament de Construccions Arquitectòniques I
tribo@etsav.upc.edu

JosepAntoniTribo.jpg

Xavier Vancells
Professor Associat
Departament de Projectes Arquitectónics
xvancells@xvarquitectura.com

XavierVancells.jpg

Josep M. Vilanova
Professor Associat
Departament d'Urbanisme i Ordenació del Territori
josep.m.vilanova@upc.edu

JosepMVilanova.jpg

Joan Lluís Zamora
Professor Titular d'Universitat
Departament de Construccions Arquitectòniques I
joan.lluis.zamora@upc.edu
JoanLluisZamora.jpg

 

 

darrera modificació: Març 2015
Aquest web utilitza cookies pròpies per oferir una millor experiència i servei. En continuar amb la navegació entenem que acceptes la nostra política de cookies.
RSS RSS  Accessibilitat  Avís legal   Escola Tècnica Superior d’Arquitectura del Vallès.
© UPC (obriu en una finestra nova) . Universitat Politècnica de Catalunya · BarcelonaTech